ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
1

13-річна Софія з Горлівки: «Потрібно вчитися показувати емоції»

08.11.2016

Мрії повинні здійснюватись! «FILM.UA Факультет» спільно з «Полілогом» допомогла талановитій горлівчанці відчути себе кінозіркою.

У неї на очах від вибуху «склався» сусідній багатоповерховий житловий будинок. Там загинули люди. Сім’я залишила успішний бізнес, квартиру і переїхала з постійно обстрілюваної Горлівки до Києва, де на трьох дітей чекали нова школа, нові друзі і … чужі стіни.

glushenko1На фото зліва направо: Софія, Єлісей та Ліза

«Кудись зникли її пустощі, кураж і бажання займатися улюбленою творчістю», – описує Ольга Глущенко зміни у старшій донці Софії після пережитих на Донбасі жахіть.

За словами горлівчанки, діти, особливо молодші, найбільше хочуть повернутися додому. Аби допомогти їм швидше адаптуватися, Ольга постійно шукає можливості відволікти їх від недитячих спогадів і підзарядити позитивними емоціями.

glushenko2Ольга Глущенко з доньками

Свою допомогу родині у цьому запропонувала Cinema Kids – дитячий освітній центр «FLM.UA Факультет», який спільно з «Полілогом» подарував Софії Глущенко незабутні осінні Кіноканікули.

«Камера – це зовсім не страшно»

З 31 жовтня по 5 листопада наша героїня у складі групи дітей 8-15 років взяла участь у зйомках фільму на кіностудії FLM.UA в столиці. За тиждень канікул їй пощастило не лише підгледіти за створенням сучасних фільмів, але і приміряти на себе різні кінопрофесії: сценариста, асистента з підбору акторів, оператора, звукорежисера, режисера, продюсера та актора. Крім цього дітям показали локації, в яких знімалися відомі вітчизняні шоу, а також провели майстер-класи від гуру телебачення і кіно.

cinema-kids03Телеведучий Андрій Джеджула завітав до Кіношколи

«Цікаво було побачити, як роблять грим, спеціально старять героїв, малюючи їм зморшки, «нарощують» носи за допомогою комп’ютерної програми. Дізнатися, як монтувати відзняті епізоди і озвучувати мультфільми», – поділилася враженнями Софія Глущенко.

cinema-kids09

Виявилося, що в довоєнний час дівчинка марила про зйомки в кіно, захоплювалася танцями і вокалом.

«Хотіла бути актрисою, але не знала, що для цього потрібно робити. Можна сказати, що збулася частина моєї мрії. Тепер я знаю, що камера – це зовсім не страшно», – зізналася вона.

Стоп. Знято!

Команда Софії мала написати кіносценарій і зняти картину за мотивами книги «Таємниця старої пекарні» від видавництва Glowberry Books. Це історія про дівчинку-детектива і захоплююче розслідування у пошуках рецепту ідеальної булки, на який полюють шпигуни.

Софії дісталася роль друга головної героїні – капітана Садовникова, який переодягається в пекаря, намагаючись всіма правдами і неправдами розкрити таємницю ідеальної булки.

cinema-kids01

«Мені сподобалося виконувати роль такого собі детектива. Якщо б я знімалася в кіно, то, напевно, саме в такій ролі. Сподобалося, що якщо щось забула, можна імпровізувати. Думаю, мені ще потрібно навчитися показувати свої емоції», – вважає юна акторка.

Цікаво, що відповідні ролі знайшлися і для батьків учасників кіношколи: вони зображували обурених відвідувачів пекарні.

cinema-kids13
У фіналі всіх учасників зйомок, а також друзів і родичів запросили на прем’єру створених дітьми картин до столичного кінотеатру «Правда».

cinemakids

cinemakids1

«Прем’єра була для нас неймовірним відкриттям, все було непередбачувано, цікаво і весело! Протягом тижня спільної творчості діти дуже здружилися, їм було важко розлучатися тепер вже з колегами і з наставниками», – розповіла мама Софії.

cinemakids33

cinemakids22

Зараз у сім’ї переселенців із Горлівки новий життєвий етап. Батько нашої героїні – Роман Глущенко нещодавно успішно захистив бізнес-план та отримав грант на власне виробництво побутової хімії, а мама Ольга активно допомагає землякам у якості волонтера київського відділення благодійної організації «Спілка самаритян України».

Щиро бажаємо їм успіху і благополуччя!

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

    будет ли еще повторение подобного проекта? как принять участие?