ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

Переселенці дали Гройсману тиждень. Потім – голодування

04.09.2017

Під Будівлею Уряду в Києві пройшов пікет громадських організацій ВПО, які вимагають «запуску» житлової програми

На акцію 4 вересня під стіни Кабінету міністрів прийшли близько сотні переселенців і громадських активістів зі столиці й регіонів.

obsh-plan

tselovalnichenko

victims

obsh

48-річна Тетяна Фурсенко прийшла на протест в розпачі. Ще в серпні 2014 року внаслідок обстрілів у Донецьку був зруйнований її приватний будинок.

tatyana-iz-donetska

Тоді дивом вижила її старенька мати, загинули домашні тварини. Тетяна сама виховує двох дочок, доглядає за 80-річною матір’ю і працює медсестрою в київській клініці.

«Живемо, можна сказати, впроголодь, тому що всі гроші йдуть на оренду, а допомоги чекати нізвідки», – каже Тетяна, стискаючи в руках фото руїн донецького будинку.

yulia_my-dim

Юлія Дрюк-Ілляшенко (в центрі) з Макіївки відстоює права земляків і керує громадською організацією “Мій.Дім.Юа”

Юлія приїхала до столиці з передмістя Донецька – Макіївки. Енергійна і позитивна мама двох малолітніх дітей керує громадською організацією переселенців «Мій. Дім.Юа », яка ініціювала « житловий» пікет під Кабміном.

«Ми вимагаємо від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана взяти під особистий контроль виконання Закону №1954, який дає ВПО і учасникам АТО право на пільгове житло за держпрограмою, – пояснила «Полілогу» Юлія. – Для реалізації нашого права потрібно ухвалити вже внесені Міністерством регіонального розвитку постанови і передбачити фінансування в проекті бюджету на 2018 рік», – говорить активістка.

vymoga1

vymoga2

vymoga3

my-dim

Підтримала акцію протесту і радниця міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО, переселенка Олеся Цибулько

tcybulko

Заодно пояснила, чому чиновники не можуть безкоштовно прийняти від Китаю майже тисячу контейнерів-будиночків для тимчасового проживання переселенців. За словами Цибулько, на доставку будиночків в Україну немає грошей, і чимало питань з їх подальшим оформленням

kit-domiki

Нагадаємо, з березня нинішнього року чинні поправки до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», які передбачають 50% компенсації з держбюджету на будівництво / покупку житла, а також пільгові кредити під 7% на соціальне житло для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Детальніше про держпрограму читайте в коментарі експерта.

Однак взяти участь в ній переселенці наразі не можуть: норму про обов’язкову постановку на квартирний облік за місцем проживання за літо не скасували, фінансування на реалізацію програми в бюджет не заклали.

antikonflikt

Під час акції 4 вересня крім вимоги про доступне житло для ВПО, деякі організації запитали в уряду публічний звіт про отриману від міжнародних донорів допомогу на вирішення проблем переселенців і про її використання, а також компенсації за втрачене на Донбасі майно.

kompens

rezol

rezol2

Учасники заявили також про те, що, якщо прем’єр-міністр проігнорує зазначені в резолюції вимоги, 11 вересня організації ВПО почнуть безстрокове голодування під Кабінетом міністрів.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.