ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
1

Підглянуто та підслухано на зйомках «Полілогу»

25.10.2017

21 жовтня стартував третій сезон ток-шоу «Полілог». Проект про життя українців із зони АТО відсвяткував рік в ефірі

Щосуботи, о 16:05, на «5 каналі» ведучий Андрій Булгаров розпочинає дискусію на одну з важливих для переселенців тем, які залишилися без уваги ЗМІ. За 45-ма хвилинами ефіру – декілька місяців роботи команди, пошуки героїв та експертів, відповідачів по темі.

«Вважаю, що така програма життєво необхідна, як можливість почути різні точки зору і звернути увагу донорів, влади, громад на проблеми переселенців. Це єдина програма, на яку мене запросили і дали можливість озвучити проблему», – поділився за лаштунками шоу донеччанин Леонід Ліщук.

lischuk

Леонід Ліщук (на фото праворуч) – герой одного з випусків ток-шоу «Полілог». Приїхав до студії розповісти про виявлені ним факти корупції під час реконструкції гуртожитків для ВПО

Його батька пограбували і вбили в Донецьку. Сам Леонід третій рік змушений поневірятися з родиною по країні. Він розкрив корупційні схеми реконструкції гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб у Краматорську та Слов’янську за кошти Євросоюзу. Ліщук повідомив про схеми донорам, а потім дізнався, що його життю загрожує небезпека.

«Закликаю земляків, які, як і я, багато втратили … не боятися повідомляти про кричущі факти тиску, корупції, порушення прав. Для мене – це не привід боятися, а стимул боротися, аби жити повноцінним життям!», – впевнено каже Леонід.

Соціальне ток-шоу «Полілог» підтримують Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади через «Інтерньюз Нетворк» та Посольство Швеції. Шефство над проектом здійснює Незалежна Асоціація телерадіомовників.

«Коли ми запитували колег, які переїхали з окупованої території, якого роду інформаційна підтримка зараз необхідна, нам говорили про онлайн платформу, де переселенці могли б спілкуватися, дізнаватися про важливі, ефективні рішення, – ділиться виконавчий директор НАМ Катерина М’ясникова. – Друге – це ток-шоу, під час якого можна було б говорити не тільки про проблеми ВПО, але і стереотипи, які заважають їм вирішувати складні питання і асимілюватися в нові громади. Обидва ці проекти – інтернет сайт Polilog.Ua та ток-шоу «Полілог» – живуть другий рік. Ми вважаємо, що майже два мільйони людей, які вимушено залишили свої будинки, повинні мати свій майданчик. У минулому сезоні ток-шоу «Полілог» подивилися більше 10 млн людей. Це означає, що тема цікава набагато більшій кількості українців, а не лише тим, хто допомагає ВПО, або живе по сусідству. Переселенців прагнуть зрозуміти. Адже, якщо ти не розумієш свого сусіда, тобі складніше зрозуміти своє власне життя», – вважає керівник Асоціації телерадіомовників.

kran

На знімальному майданчику ток-шоу «Полілог»

uborka

Про те, чим третій сезон відрізняється від попередніх двох, ми розпитали творчу групу ток-шоу. Як зізналася керівник проекту Оксана Панасівська, нинішні десять випусків ще більш «людяніші», тому що команда прагнула показати долі сімей та представників різних груп на тлі збройного конфлікту.

panasivskamyasnikova

Керівник проекту “Полілог” Оксана Панасівська та виконавчий директор Незалежної Асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова

«У минулих сезонах ми розкривали соціальні проблеми, намагалися знайти алгоритм вирішення на рівні держави, – пояснює Оксана Панасівська. – У новому сезоні ми фокусуємося на особистості і на тому, як нинішня ситуація вплинула на неї. Така соціальна тематика, на мій погляд, цікавіша та чуттєвіша за новини. Люди сьогодні нарешті повертаються обличчям один до одного, і наша програма дуже «людяна», – посміхаючись каже куратор «Полілогу».

«Полілог» виходить в ефірі «5 каналу». Саму програму також знімають в павільйоні «П’ятого». Але підготовка випусків – виключно робота команди проекту, в якій чимало переселенців з Донбасу і Криму.

komanda

«Наша умова співпраці з «5 каналом» – невтручання в редактуру, підбір тем, експертів, гостей та інше. Канал цікавить відповідність технічним нормам, і ми їм відповідаємо, – каже Панасівська. – І мені здається, що наш проект, на відміну від багатьох існуючих в українському ефірі, більш шанобливий до людей: ми не робимо шоу заради шоу, де герої залишають студію з інфарктом», – резюмувала керівник проекту.

geroi

Герої і гості студії ток-шоу «Полілог»

kamreramen

operator

Зі знімального майданчика ток-шоу ми прослизнули прямо до гримерки ведучого Андрія Булгарова. Багато хто знає його як ведучого «Еспресо ТВ», а також публіциста і блогера. І тільки ми знаємо про його музичні та письменницькі таланти ?. До речі, сам Андрій – двічі переселенець. Про те, як він потрапив до «Полілогу», ми розповідали раніше.

grim

«Між першим і третім сезоном велика різниця, – відповідає Булгаров на наші розпитування у свою 20-хвилинну перерву між зйомками. – Зараз люди в нашій студії не лише просять про допомогу, але й допомагають один одному, діляться досвідом. При чому, буває, що вони орієнтуються в ситуації краще за чиновників. Багато, дійсно, стали впевненішими, повірили в себе і власні сили», – зазначив ведучий.

utyuzhim-novyj-sezon1

Ведучий Андрій Булгаров «прасує» текст

У павільйоні під час зйомок одного з випусків ток-шоу був помічений директор «Інтерньюз-Україна» Вейн Шарп, і ми не могли не поцікавитися його враженням.

interniyuz

Директор «Інтерньюз-Україна» Вейн Шарп (на фото праворуч)

«Думаю, така програма важлива, тому що самим переселенцям складно пробитися до ЗМІ і бути почутими, – вважає представник донорської організації. – Подібне телешоу на загальнонаціональному каналі – відмінна можливість для всіх, хто так чи інакше постраждав від російської агресії, поділитися своїми почуттями і баченням того, що відбувається. Я був присутній на зйомках програми про військовослужбовців, які повернулися з АТО. Вона добре ілюструє те, яким потрясінням став конфлікт для сімей: коли відносини руйнуються, як страждають діти, як в ситуації з героями шоу. Команді вдалося досягти багатьох важливих моментів», – зауважив Вейн Шарп.

Одним з таких моментів, підглянутих за лаштунками проекту, стало щасливе продовження історії з героїнею Ларисою Скрипник.

Переселенка з окупованої Макіївки розповіла в студії, що не може знайти роботу для оплати дорогого лікування чоловіка після травми на шахті. Для роботи Ларисі потрібен комп’ютер, але купити його немає можливості. Під час ток-шоу Скрипник познайомилася з головою Незалежної профспілки гірників України Михайлом Волинцем.

larisa

Зліва направо: переселенка Лариса Скрипник, голова НПГУ Михайло Волинець і автор програми Ірина Шаталова

Зі студії вони разом вирушили до офісу профспілки, де Ларисі вручили комп’ютер.

komputer-volynec

Не залишила нас байдужими і ще одна зворушлива зустріч на майданчику «Полілогу». До студії програми про дітей з «сірої зони» завітали 10-річна Зарина Емінова та її бабуся Тамара.

babushka

Герої ток-шоу «Полілог» Зарина і Тамара Емінови з постраждалого села Жованка під Горлівкою в Донецькій області

Їхній будинок у селі Жованка (під окупованою Горлівкою на Донеччині) був зруйнований рік тому. У підвал, де ховалися Зарина і Тамара Емінови, потрапив снаряд. Їх врятували військові. До того, що сталося, родина активно допомагала розміщеним біля села АТОвцям. І ось, через рік, Емінови побачилися з Олександром (позивний «Сулейман»), який був у Жованці і добре знав родину.

voin

Олександр приїхав з дочкою, сином і величезним ведмедем для Зарини Емінової

«Ми, українці, зараз вбиваємо один одного … У «сірій зоні» між двох вогнів виживають тисячі дітей, – поділився за лаштунками «Сулейман». – Про це потрібно кричати, допомагати спільно. Дуже радий сьогоднішній теплій зустрічі та можливості заявити про проблему на всю країну».

Подивитися перший випуск нового сезону ток-шоу «Полілог» можна за посиланням.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

    13 октября была съемка передачи с участием моего бывшего мужа. Была затронута тема воспитания нашего ребенка. Скажите пожалуйста, когда программа выйдет в эфир?