ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто завчасно потурбуватися про оформлення ID-картки

19.11.2018

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки. Зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною. Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:
– територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
– до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:
– особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
– іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
– особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після закінчення 9-го класу. Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Як раніше повідомляв “Полілог”, у Слов’янську в новому приміщенні почав роботу сучасний Центр надання адміністративних послуг.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.