ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською

Гройсману пояснили, чому 100 млн замало на «Доступне житло»

«Ми не транзитні громадяни», «Стоп транзит ВПО!», – з такими гаслами прийшли під Кабмін близько сотні переселенців і правозахисників.

Напередодні Дня Конституції, 27 червня, біля стін Будинку Уряду в Києві громадські організації «Мій.дім.Юа», «Всеукраїнська Асоціація переселенців» і Благодійний фонд «Право на захист» провели акцію на підтримку дофінансування єдиної житлової держпрограми для ВПО і учасників АТО “Доступне житло”.

obsh
Учитель початкових класів Ірина переїхала з родиною до Києва з окупованого Донецька. Навесні вона подала заявку на участь у програмі пільгового житла, яка передбачає до 50% держпідтримки на покупку квартири. Другій дитині Ірини лише два місяці, але в родині працюють обоє батьків.

dity
«Одна зарплата йде на оренду. Взяти кредит або купити своє житло в нашому випадку − нереально», − каже Ірина. Згідно з результатами дослідження ГО «Кримська діаспора», в подібній ситуації сьогодні 90% тих, хто змушений був залишити Донбас і Крим.

glav
У своєму зверненні до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана лідери громадських організацій закликали главу уряду вжити заходів для збільшення фінансування держпрограми «Доступне житло» з передбачених бюджетом на поточний рік 100 млн гривень до 1 млрд. Це дозволить забезпечити квартирами понад чотири тисячі переселенців.

miy-dim

Голова громадської організації ВПО «Мій.дім.Юа» Юлія Дрюк-Ілляшенко

doc
«Незважаючи на те, що бюджет було прийнято в грудні 2017 року, на даний час кошти не перераховані до Державного Фонду сприяння молодіжному будівництву. Затримка не дозволяє належне функціонування програми. По-друге, виділених на 2018 рік 100 мільйонів гривень недостатньо, щоб допомогти у вирішенні житлової проблеми переміщених осіб та учасників АТО. 100 мільйонів забезпечать житлом приблизно 300 громадян. У той час, як за даними Міністерства соціальної політики станом на 25 червня 2018 року лише внутрішньо переміщених осіб зареєстровано 1 млн 512 тис. 755 осіб. Через чотири роки після початку конфлікту житлова проблема залишається для цих категорій громадян надзвичайно гострою. Купівля квартир 50/50 дійсно допоможе забезпечити помешканням певну частину ВПО та учасників АТО. Тому сума в 1 мільярд гривень цілком обґрунтована», − йдеться у зверненні до прем’єра.

house

kalinin

Голова Всеукраїнської Асоціації переселенців Руслан Калінін

Нагадаємо, після низки протестних мітингів і акцій в листопаді 2017 року уряд «розморозив» державну програму «Доступне житло», яку реалізує Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву, давши право на участь в ній внутрішньо переміщеним особам і учасникам АТО.

Однак відкритими залишилися питання фінансування і боротьби з корупцією. На початку червня ряд змін до програми були затверджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства. Однак тривала бюрократична процедура, за словами активістів, може вчергове «заморозити» реалізацію програми як мінімум до вересня.

police
«Ми вимагаємо своєчасного прийняття затверджених міністром регіонального розвитку процедурних норм, оперативного освоєння передбачених бюджетом 100 млн і дофінансування житлової програми ще на 900 млн гривень у 2018 році», − пояснила лідер «Мій.дім.Юа», переселенка Юлія Дрюк-Ілляшенко. Вона також додала, що наразі формується бюджет на друге півріччя, і є можливість внести зміни, збільшивши фінансування «Доступного житла».

tranzyt
Нагадаємо, раніше, 1 червня громадські організації ВПО передали звернення Президенту Петру Порошенку, в якому просили взяти під контроль реалізацію цієї держпрограми. Однак, за словами Юлії Дрюк-Ілляшенко, відповіді від гаранта про програму не отримали.

Тим часом, за даними на сайті Держмолодьжитла на 28 червня, тільки на Київщині у програмі зареєструвалися понад 3,3 тисячі бажаючих.

«Той факт, що наприкінці минулого року була розконсервована програма «Доступне житло », в неї зайшли бюджети, відкрив можливість для органів місцевої влади брати участь у фінансуванні програми, − зазначила в коментарі «Полілогу» адвокаційний координатор Благодійного фонду «Право на захист» Дарина Толкач. − Фактично сьогоднішня акція спрямована не лише на Кабмін, а й на регіони, щоб на місцевому рівні також приймалися рішення про дофінансування держпрограми».

pravo-na-zahyst

Адвокаційній координатор Благодійного фонду «Право на захист» Дарина Толкач

Правозахисниця також звернула увагу на те, що в умовах, коли внутрішньо переміщені особи позбавлені права голосу на місцевих виборах, участь в акціях є єдиною можливістю домогтися реалізації житлових прав.

«Ми закликаємо активно брати участь в таких акціях. Відсиджуватися вдома в очікуванні реалізації своїх прав − не конструктивна позиція», − наголосила експерт.

Читайте також:

Переселені в нікуди. Діти нагадали Порошенку, що їм нема де жити
Нардеп розповіла про фінансування «Доступного житла» 

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.