ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

Маріуполь та Сєвєродонецьк – найкращі міста для інтеграції ВПО

15.08.2018

Аналітичний центр Cedos проаналізував 20 міст, де живуть переселенці та визначив місця, де їм живеться найкраще

Міста обиралися в залежності від віддаленості від зони війни. За класифікацією Міжнародної організації з міграції, таких зон в Україні п’ять. У кожній з них вибрали по чотири міста.

Індекс інтеграції ВПО розроблено як інструмент для оцінки й вимірювання можливостей інтеграції переселенців у містах, до яких вони переїхали. Насамперед оцінювалася здатність місцевої влади та соціальної інфраструктури інтегрувати їх у місцеві громади.

При формуванні рейтингу враховувалися можливість працевлаштування, доступність місцевої інфраструктури, наявність стратегії інтеграції ВПО, доступність житла.

Згідно з даними рейтингу, Маріуполь визнаний найкомфортнішим для проживання переселенців містом, набравши 9,47 бали. На другій сходинці – Сєвєродонецьк з 7,55 балами. Третє місце – у столиці. Київ набрав 6,72 бали.

Разом з тим, найгірше інтеграція ВПО у місцеві громади відбувається в Івано-Франківську, Ірпені та Бучі.

%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d0%ba%d1%81

фото: аналітичний центр CEDOS

Як стверджують укладачі рейтингу, найкращий доступ переселенців до інфраструктури – в Ужгороді, а Львів – перший зі старегії інтеграції ВПО й місцевої політики щодо переселенців.

Як раніше повідомляв «Полілог», згідно з даними соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, лише 26% переселенців не збираються повертатися додому упродовж найближчих декількох років, а 40% хотіли б повернутися.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.