ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

Марш нескорених. ВПО пішли під посольства і Кабмін

13.05.2018

Сім’ї з дітьми, «рій» жовто-блакитних кульок з посланнями чиновникам і національний гімн та скандування «Де гроші на житло?». 12 травня переселенці вийшли на марш Києвом за право на власне житло.

de-zhytlo

Близько двох сотень учасників, серед яких не лише ВПО, а й ветерани АТО і безквартирна молодь, зібралися в суботу в парку ім. Т. Шевченка, звідки рушили колоною до посольств Німеччини й Британії та під будівлю Кабінету Міністрів.

atoshniki

inva

За словами лідера громадської організації Мій.дім.Ua Юлії Дрюк-Ілляшенко, мета акції – домогтися від уряду фінансування держпрограми «Доступне житло» та припинити її саботаж відповідальними за програму відомствами. Нагадаємо, з кінця 2017 ВПО та учасники АТО отримали право брати участь в діючій програмі держпідтримки для покупки квартир з компенсацією до 50% вартості державою.

kalinin

«На рахунку Міністерства регіонального розвитку на програму давно надійшли 55 млн. гривень. Однак досі міністерство не розподілило ці кошти і не створило міжвідомчу комісію для відбору об’єктів, аргументуючи необхідністю внести чергові зміни для вдосконалення програми, – пояснює активістка. – Але ми пам’ятаємо, як зміни приймалися минулоріч. Є побоювання, що нові передаватимуться з міністерства в міністерство, і, зрештом, гроші просто під кінець року повернуться в бюджет як невикористані», – резюмувала глава організації ВПО, додавши, що не бачить причин, з яких програма не може працювати в існуючому вигляді.

dosyt

У свою чергу присутній на марші керівник Всеукраїнської Асоціації переселенців Руслан Калінін повідомив, що керівництво Міністерства регіонального розвитку ще в наприкінці квітня обіцяло усунути недоліки і «запустити» оновлену держпрограму «Доступне житло».

«Заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе під час нашої зустрічі дав обіцянку вирішити питання внесення необхідних змін в житлову держпрограму в частині вибору забудовника і умов участі», – сказав в коментарі «Полілогу» Калінін. Він також озвучив вимоги активістів до відповідальних за реалізацію житлової програми управлінців.

bogdan

«Від Кабміну вимагаємо перегляду бюджету з виділенням 900 млн гривень на програму « Доступне житло» і 857 млн на іпотеку. Від Мінрегіону – запуску програми, аби реалізувати хоча б передбачені бюджетом 100 млн., – заявив глава Всеукраїнської Асоціації переселенців. – Вимога до Верховної Ради – проголосувати за новий бюджет і навести лад у житловому законодавстві. Ми вимагаємо від нардепів внесення змін до житлового кодексу, виділивши ВПО в окрему категорію. Вимога до МінВОТ – звіт про виконану за півтора року роботу і налагодження співпраці з донорами. У разі незадовільного звіту вимагатимемо відставки міністра», – підсумував Р. Калінін.

chernysh

vpo-ne-vyrok

За свідченням організацій ВПО, міжнародні донори часто заявляють про готовність фінансувати житло для переселенців, але з ними на контакт не йдуть українські міністерства. До того ж бюрократія і діючі в Україні механізми не дозволяють передати куплене на гроші іноземних партнерів житло у власність переселенців і військових АТО.

marsh

Учасники суботнього маршу прийшли до посольств Німеччини та Великої Британії висловити подяку за надану допомогу і звернути увагу іноземної громадськості на те, що найважливіша потреба ВПО – житло.

posolstvo-germ

«Ми звертаємося з проханням частіше озвучувати своїм партнерам в Україні, що саме житло для нас, переселенців, – гостра потреба, про що не говорять наші чиновники. Ми чотири роки на вулиці. Якщо в Україні не чують своїх громадян, можливо, почують іноземців», – пояснила активістка Юлія Дрюк-Ілляшенко.

brit-posolstvo

Свої звернення до посольств та вимоги до Кабміну ініціатори маршу обіцяли направити адресатам поштою.

kulk

plakat

Організатори акції також нагадали, що реалізація програми «Доступне житло» в частині ВПО та учасників АТО, в яку мало хто вірив, стала реальністю завдяки активності переселенців. Нагадаємо, восени 2017 року ВПО влаштували «Party в халатах»  і голодування під стінами урядової будівлі в столиці.

kabinet-ministrov

kabmin

18 травня об 11 ранку Мій.дім.Ua запрошує мам з дітьми піти в Міністерство регіонального розвитку, щоб домогтися відновлення єдиної для ВПО житлової держпрограми і виділення на неї фінансування.

«Прошу всіх взяти з собою все необхідне, їжу і воду для діток, тому що ми будемо в Мінрегіоні доти, доки не запустять програму і не розподілять виділені на «Доступне житло» гроші», – заявила Юлія Дрюк-Ілляшенко.

Як розповів раніше під час онлайн-конференції «Полілога» глава правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний, Мінрегіон має змінити порядок відбору об’єктів та надати учасникам програми «Доступне житло» можливість самостійно обирати забудовника. Запис конференції доступний за посиланням.

Детальніше про держпрограму та умови участі в матеріалі на нашому сайті.

Читайте також:

Житло ВПО: всі варіанти

Люди окупації 4.0: житло, кредити і рецепт перемоги

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.