ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
1

Міністр про житло для переселенців: «Це нереально!»

12.06.2018

Забезпечити житлом переселенців в Україні за рахунок державного бюджету неможливо. Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш

«Якщо порахувати кількість внутрішньо переміщених осіб, зазвичай кількість коливається … Приблизно 1,5 млн зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Якщо порахувати, наприклад, по три людини в одній сім’ї, то це виходить десь приблизно 500 тис. сімей», – підкреслив чиновник.

«Звичайно, якщо ви порахуєте 500 тис. квартир, це просто нереально для держави, давайте говорити чесно. При тому, що нам треба забезпечити квартирами і військовослужбовців, і силовий блок, який зараз масово переїхав на схід країни. Тому, мені здається, кожна людина розуміє, що в державному бюджеті таких коштів немає», – підсумував міністр.

За його словами, МінТОТ виступало з пропозицією забезпечити житлом найбільш вразливі категорії громадян.

«Торік міністерству виділили на такі програми 34 млн. грн, і ми запропонували місцевим органам влади виділити 50% на 50% приблизно таку суму, щоб купити квартири для внутрішньо переміщених осіб, тимчасове житло», – зазначив він.

«І також 100 млн. грн держава виділила через Міністерство регіонального розвитку на кредитні програми, але там разом і учасники антитерористичної операції, і внутрішньо переміщені особи. Чи достатньо цього? Звичайно, недостатньо… Ми в Міністерство фінансів зверталися включити в бюджет в цілому на житло приблизно 1 млрд. грн для того, щоб по всій країні почати такі програми. Міністерство фінансів сказало, що це багато для таких проектів, і 34 млн. грн залишилося у нас», – розповів чиновник.

Як раніше повідомляв «Полілог», народний депутат Наталія Веселова в ході онлайн-конференції розповіла про долю мільярда на держпрограму «Доступне житло», про те, куди зникла обіцяна законом пільгова іпотека і про те, чому, незважаючи на багатомільйонну допомогу донорів, ВПО досі без даху над головою.

    Я думаю, и со мной многие ВПЛ согласятся, что не нужно нам от государства бесплатных квартир, нам нужна поддержка, хотя бы в виде доступных кредитов, под реальные проценты! Ведь не так легко в нашей стране что-то заработать честно, но очень легко, как оказывается, остаться без ничего (( очень грустно!