ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

На Донбасі можна поскаржитися на незаконні дії правоохоронців по телефону

03.05.2018

У зоні проведення Операції об’єднаних сил почала працювати «гаряча лінія» для фіксації порушень прав людини з боку силових структур

Як повідомляють організатори, мета її створення – зменшення кількості порушень прав людини з боку правоохоронців у Луганській та Донецькій областях шляхом створення системи громадського контролю та реагування на факти порушень.

Зателефонувавши за номером 099 297 64 36, мешканці зони конфлікту можуть повідомити інформацію про незаконні дії силовиків (поліції, Національної гвардії, прикордонної служби, СБУ або військовослужбовців), як то незаконна перевірка документів, неналежне поводження, незаконний обшук, допит без законних підстав. Крім того, поскаржитися за вказаним номером можна і на бездіяльність правоохоронців (ігнорування заяви про правопорушення, ненадання допомоги в небезпечній ситуації і т. п).

Ініціаторами «гарячої лінії» є правозахисний центр «Поступ» і Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Як раніше повідомляв «Полілог», в Україні почала роботу «гаряча лінія» для переселенців.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.