ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською

Переселенці гуртуються у бізнес-альянс

Тренінги, взаємовиручка, і закордонне партнерство – лише частина завдань, для яких підприємці зі Сходу та Криму вирішили створити діловий клуб.

Концепцію майбутнього бізнес-альянсу представив голова Всеукраїнської Асоціації переселенців Руслан Калінін на нещодавній зустрічі в Києві, на якій побував і «Полілог».

obsh

На старті проект підтримали правозахисники громадської організації «Трудові ініціативи», яка відстоює права найманих працівників в Україні. Фахівці організації можуть виступити в якості експертів освітніх програм, котрі планують проводити для учасників бізнес-альянсу.

Навіщо об’єднують підприємців-ВПО

Як пояснив глава Всеукраїнської Асоціації переселенців і за сумісництвом радник віце-прем’єр-міністра Павла Розенка Руслан Калінін, мета об’єднання – всебічна допомога землякам, чий бізнес постраждав внаслідок збройного конфлікту на Донбасі та окупації Криму.

Які можливості пропонують

У рамках бізнес-альянсу можна буде «підтягти» англійську, навчитися вести ділові переговори, знаходити «перевірених» співробітників, залучати донорів для відкриття або розвитку своєї справи, брати участь у спеціалізованих виставках і форумах за кордоном та просувати свої послуги на ринки інших країн. Власне, саме останнє стало акцентом першої зустрічі підприємців.

predprinimateli

За словами Руслана Калініна, ідея об’єднати бізнесменів-переселенців виникла після поїздки делегації з десяти підприємців-ВПО до Польщі наприкінці 2017 року в рамках спільного проекту Всеукраїнської Асоціації переселенців із посольством і Торгово-промисловою палатою Польщі. Під час поїздки підприємці представили свої продукти і обмінялися контактами з польськими колегами.

kalinin-1

«За родом своєї діяльності продовжую знайомство з низкою посольств, зокрема, Канади, Грузії, Хорватії, Ірану та Японії. З ними ми говоримо про підприємців переселенців. Про те, що це люди, які проявили мужність, не опустили руки внаслідок утрат і переїздів, не просять допомоги від держави, а самостійно відкривають або відновлюють свій бізнес на новому місці. Посольствам це цікаво і вони готові в чомусь таким підприємцям допомагати», – розповів Руслан Калінін.

Він також зазначив, що для фінансування закордонних поїздок бізнесменів планується залучити донорів.

Свої кадри

Нагальне для всіх підприємців питання – співробітники. Більшість шукають саме земляків, з якими простіше спрацюватися. За словами організаторів бізнес-альянсу, участь в ньому допоможе працівникам і керівникам знайти одне одного.

«Чимало роботодавців зацікавлені у співпраці саме з ВПО, до того ж нам часто телефонують волонтери з пропозиціями щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб», – говорить президент Всеукраїнської Асоціації переселенців.

Як потрапити в альянс

Нам пояснили, що вступити в альянс підприємців можуть не лише ті, хто офіційно має статус ВПО, і не обов’язково діючі бізнесмени, а й ті, хто наразі планує відкрити власну справу. Про жодні внески не йдеться.

Тим, хто не зміг прийти на зустріч (зустрічатися бізнесмени планують регулярно), але хоче долучитися до ініціативи, необхідно заповнити анкету за посиланням, після чого вас додадуть у чат спільноти бізнесменів.

До слова, на першій зустрічі майбутнього альянсу побував і Сергій Замідра – глава Асоціації сільських та селищних рад України, селищний голова Немішаєвого.

zamidra

Селище Немішаєве на Київщині визнане кращим в країні з упровадження інноваційних практик місцевого самоврядування. Селищний голова Сергій Замідра висловив готовність всіляко сприяти підприємцям-переселенцям.

«Люди, які створили бізнес на Сході або в Криму і вміють вести справи, як правило, відновлюють бізнес, як би складно не було, – розповів Сергій Замідра в коментарі «Полілогу». – Якщо зараз громади і люди, які мають таку можливість, підтримають підприємців-переселенців, то в майбутньому такі організації можуть досить швидко розвиватися. Ми зацікавлені в тому, аби такий бізнес розвивався на нашій, і не тільки на нашій, території. У нас є можливість допомогти, підтримати їх, і не лише інформаційно», – резюмував глава Асоціації сільських та селищних рад України.

Запис онлайн-трансляції зустрічі бізнес-альянсу переселенців доступна тут.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.