ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

У грудні в Україні планують запустити нову базу ВПЛ

20.11.2018

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь в міжнародній конференції на тему: «Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсію?», організованої SSS «Stabilization Support Services», програмою «Радник з питань ВПЛ» у співпраці з Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення за підтримки Проекту USAID «Основні питання реформування пенсійної системи в Україні».

У своїх виступах учасники першої панельної дискусії відзначили, що механізм виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам слід міняти.

«Система забезпечення пенсіями внутрішньо переміщених осіб, яка діє сьогодні, є неефективною, достатньо негнучкою, тому громадяни нашої країни не можуть своєчасно отримати належні їм виплати, що є порушенням не тільки національного законодавства, а й міжнародного права. Зокрема, в рішенні по зразковій справі Верховного Суду України від 03.05.2018 №805/402/18 (№Пз/9901/20/18) – про припинення виплати пенсії внутрішньо переміщених особі зазначається, що не можуть бути позбавлені пенсії особи, які проживають на непідконтрольній українській владі території », – повідомив Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін.

Під час дискусії піднімалися питання верифікації виплат, ідентифікації внутрішньо переміщених осіб, повернення їм накопичених боргів за попередні періоди.

Заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір запевнив учасників заходу, що з грудня цього року буде запущена нова база внутрішньо переміщених осіб. Регіональні представники Пенсійного фонду України ініціювали вирішення питання виплати боргів, які виникли внаслідок недосконалості дії системи «Аркан» в частині обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади про переміщення через контрольні пункти пропуску в Донецькій і Луганській областях внутрішньо переміщених осіб.

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.