ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською
0

Верховний суд визнав незаконним припинення виплат пенсій ВПО

06.09.2018

Велика палата Верховного суду України відхилила апеляцію Пенсійного фонду і визнала незаконними відмови у виплаті пенсій тимчасово переміщеним особам.

Як повідомляє БФ «Право на захист», судді Верховного суду залишили в силі рішення суду першої інстанції, згідно з яким переселенці не можуть бути позбавлені пенсії на таких підставах як «списки СБУ».

Бахмутське управління Пенсійного фонду просило скасувати рішення Верховного Суду від 3 травня цього року, яким були визнані неправомірні дії Пенсійного фонду, що позбавив пенсії переселенку з непідконтрольної території Лідію Мельникову.

Згідно з матеріалами справи, 24 березня 2017 року Бахмутське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донеччини призупинило виплату пенсії громадянці України на підставі інформації СБУ про те, що, нібито, вона проживала на непідконтрольнії Україні території. У своїй позовній заяві переселенка вказала цю підставу як таку, що суперечить Конституції.

Велика палата ВС відхилила апеляцію Пенсійного фонду і залишила в силі рішення суду першої інстанції, згідно з яким припинення виплат пенсій тимчасово переміщеним особам на підставах, не передбачених законом, вважається неправомірним. Це стосується в тому числі і так званої верифікації пенсіонерів-переселенців за списками СБУ.

pravo-na-zahyst

Юристи БФ “Право на захист”. Фото: facebook.com/right2protection

Також правозахисники відзначають, що Верховний суд ухвалив рішення в так званій показовій справі, тому воно застосовуватиметься для всіх подібних позовів переселенців до органів Пенсійного фонду

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.