ГОВОРИ. СЛУХАЙ. ДІЙ.

Читати статтю російською

Гранти для розвитку сільського бізнесу

Мешканці об‘єднаних територіальних громад вісьмох областей України можуть отримати гранти на впровадження місцевих ініціатив та інвестиційних проектів.

Очікується, що сума кожного гранту може коливатись від 270 тис. грн до 675 тис. грн. Остаточна сума буде визначена в результаті переговорів. Додаткові залучені інвестиції, такі як власні кошти, зовнішні інвестиції, державна підтримка та програми місцевого бюджету, донорське співфінансування (крім фондів USAID), лізинг чи кредити, у тому числі для придбання нового технологічного устаткування та модернізації їх виробництва, повинні складати не менше 30% від загального обсягу фінансування. Проект планує підтримати ініціативи на територіях Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської, Луганської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей.

Завданням проекту «Агросільрозвиток» є наступні напрямки:

  1. Розвиток несільськогосподарського бізнесу, в тому числі вдосконалення надання комунально-побутових послуг, як приклад, розвиток туризму і гостинності, поводження із твердими побутовими відходами, швейні майстерні тощо.
  2. Розвиток аграрної маркетингової інфраструктури, як приклад, створення або оновлення потужностей для переробки місцевої сільськогосподарської продукції, виробництва місцевих продуктів харчування, створення та управління оптово-роздрібними та локальними ринками для збуту місцевої сільськогосподарської продукції, переробка відходів сільського господарства, зокрема, переробка відходів на тваринницьких фермах і комплексах, тощо.
  3. Впровадження енергоефективних технологій на території ОТГ, як приклад, розвиток зеленої енергетики, виготовлення альтернативного палива (пелети, брикети), застосування новітніх технологій.

 

Можливими напрямками отримання фінансування від проекту «Агросільрозвиток» у рамках цієї програми можуть бути:

  • закупівля нового обладнання;
  • проектування, розробка документації;
  • проведення інженерних досліджень;
  • залучення експертів, консультантів, проведення досліджень, навчань, а також розробка інформаційно-комунікаційних рішень;
  • впровадження нових IT-технологій;
  • інформаційні та публічні заходи тощо.

 

У результаті отриманих грантів учасники конкурсу можуть збільшити обсяг продажу продуктів місцевого виробництва, створити нові робочі місця, покращити екологічний стан місцевої території та підвищити енергоефективність. Як результат, населення ОТГ отримає доступ до більшої кількості та покращеної якості комунально-побутових послуг. Пропозиції, які показують найбільш значний вплив на розвиток сільського бізнесу, отримають переваги під час процесу відбору.

Більш детально з умовами участі у конкурсі можна ознайомитись з тексту ОГОЛОШЕННЯ про програму та у Аплікаційній формі для подання концепції.

Концепції грантових проектів слід складати українською мовою обсягом не більше п‘яти сторінок та подавати з посиланням на APS №02 в електронному вигляді на електронну адресу grants@ukraineards.com  АБО в паперовому вигляді за адресою: м. Київ, 01032, б-р Тараса Шевченка, буд. 35, корпус 2, 6-й поверх, Проект USAID «Агросільрозвиток».

ВАЖЛИВО: вказаний у оголошенні дедлайн для подання аплікаційних форм продовжений на три місяці – до 29 березня 2019 року. Оцінка заявок відбуватиметься наприкінці кожного місяця: січня, лютого, березня.

У разі виникнення додаткових запитань щодо конкурсу, учасники можуть звернутися до менеджеру проекту Ігорю Цимбалістому, надіславши листа на електронну адресу: grants@ukraineards.com.

Конкурс грантів проводиться у рамках Фонду стратегічних інвестицій, Проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк».

Поділіться своїми думками

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.