Життя у МКП. Як не перетворитися на в’язня “містечок” ВПО
Модульні містечка стали місцем порятунку для майже 3,5 тис. переселенців з Донбасу. Але цей тимчасовий прилисток не вирішує проблем вимушено переміщених осіб.
Таких містечок в Україні сім: у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.
Ці місця компактного проживання ВПО розраховані на 3-5 років. Передбачається, що за цей час люди, відійшовши від шоку пережитих подій, адаптуються і розпочнуть нове життя за межами «транзитного» пункту.
Однак психологи та громадські діячі б’ють на сполох: тривале перебування у модульних містечках з постійним надходженням гуманітарки і різного роду допомоги, пригнічує природне прагнення розвиватися і боротися за своє існування.
Аби цього не сталося, наші експерти радять:
• шукати постійне житло і ставати активними учасниками приймаючої громади;
• об’єднуватися і створювати громадські ініціативи для впливу на місцеву владу та відстоювання своїх прав;
• згадати про свої захоплення та хобі, можливо, вони стануть джерелом стабільного доходу і допоможуть отримати грант на відкриття власної справи.
Свіжу добірку можливостей і грантів читайте в матеріалі на нашому сайті.
Також рекомендуємо слідкувати за новинами організацій та благодійних фондів, які регулярно надають грантове фінансування на розвиток бізнесу ВПО. Їхній перелік розміщений у розділі «Довідник переселенця».
Часом, для першого кроку не вистачає впевненості та натхнення. Пропонуємо знайти час і переглянути кілька мотивуючих фільмів із нашого списку.