Дзвони Михайлівського, перевірка холодом і лимонний джем: відкриття «Полілогу»
Через півроку обговорень, пошуків і кропіткої роботи команда «Полілогу» – першого в Україні проекту, створеного переселенцями для переселенців, – офіційно представила один зі своїх інформаційних майданчиків polilog.com.ua.
Презентація нової соціальної платформи для ВПО, яка крім сайту включає в себе телевізійне ток-шоу, відбулася 23 вересня у дворі Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря в Києві, який став символом взаємодопомоги під час Революції Гідності.
Незважаючи на холод та суворі хмари, що нависли над галявиною біля монастиря, підтримати старт проекту прийшло чимало гостей. Серед них – заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Георгій Тука, радник Міністерства інформаційної політики України Івета Делікатна, радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики Дмитро Коростельов, посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхаувер, а також представники громадських і благодійних організацій – правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Виноградова, координатор волонтерського центру допомоги переселенцям «Фролівська 9/11» Леся Літвінова, юрист Крим SOS Вікторія Савчук та інші.
Зігрівали присутніх музикою Фредеріка Шопена і Сергія Рахманінова у виконанні юної кримчанки Христини Михайличенко, а також композиціями камерного ансамблю КССМШ ім. М. Лисенка.
«У мене батьківські почуття до проекту… Думаю, він по-справжньому допоможе 1,8 млн переселенців. Побудує співтовариство, здатне мобілізувати ресурси для допомоги внутрішньо переміщеним особам, – зазначив менеджер голландської компанії-партнера RNW Media Вей Ліу. – Як бачимо, ця презентація змогла об’єднати багато різних людей – представників влади, неурядових організацій, а також релігійних діячів, дипломатів, журналістів, щоб сфокусуватися на проблемі ВПО. Це чудово, я приємно вражений!».
Символічно і дуже приємно, що команда «Полілогу» під час презентації отримала благословення від трьох релігійних лідерів – архієпископа Української православної церкви Київського патріархату Агапіта, муфтія Духовного управління мусульман України Саіда Ісмагілова та Головного рабина Донецької області Пінхаса Вишецького.
На думку пана Пінхаса, підтримка переселенців не є благодійністю, а «вигідним вкладенням», яке повернеться суспільству на 150%.
«Коли ми говоримо про переселенців з Донбасу та Криму, ми говоримо про освічених, інтелігентних і успішних людей. Людей, які щось встигли зробити в житті, але в одну мить втратили все. Їм потрібна наша підтримка, яка допоможе знову стати ефективними для своєї країни», – зазначив Вишецький.
Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхаувер: «Проект важливий як суспільний діалог, який дає можливість створити ситуацію, де переселенці не відчуватимуть себе іншими. Це допоможе прибрати бар’єри. Бажаю вам успіху!».
Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Катерина М’ясникова висловила надію, що концепція проекту для переселенців, про переселенців, зробленого переселенцями, «вклала в нього історію успіху».
«Команда «Полілогу» – це люди, які жили на Донбасі та в Криму, і зможуть, думаю, краще передати ці історії, привнести свій голос, що створить правильне інформаційне середовище», – сказала вона.
У свою чергу присутній на презентації заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука пообіцяв нашій команді цілковиту підтримку та свою участь у ток-шоу.
«По-перше, обіцяю приймати ваші запрошення і брати участь у програмі. По-друге, обіцяю, що буду максимально чесним і відвертим. По-третє, намагатимусь залучити до участі у вашому проекті якомога більше людей, що звертаються до мене, в тому числі й переселенців», – заявив заступник міністра.
«В умовах, коли популярні «жовтуха» і негатив, складно створити якісний продукт. Сподіваюся, що команді «Полілогу» це вдасться, і всі рано чи пізно згадають, що не існує львів’ян, киян та окремо переселенців, а є єдина країна, яку ми так і не відчули», – зазначила координатор волонтерського центру допомоги переселенцям «Фролівська 9/11» Леся Літвінова.
Директор Інтерньюз Вейн Шарп: «Унікальна особливість «Полілогу», на яку ми звернули увагу, – його створюють медійники, що стали переселенцями і були змушені залишити свої будинки. Дуже важливо, що вони це роблять не тому, що це їхня робота, а тому, що зможуть добитися результату, вплинути на нього. Саме тому проект на виході буде сильнішим».
У фіналі гості презентації спробували страви кримськотатарської кухні від ресторану-переселенця «Мусафір», що переїхав до Києва. А ще команда «Полілогу» приготувала корисні сувеніри – баночки з ароматним лимонним джемом від луганчанки Ірини Гудзь, яка відкрила своє виробництво в столиці.