«Або« швидка» або відповідь Кабміну». Голодування ВПО
Зо два десятка переселенців оголосили голодування під Будинком Уряду в Києві в рамках акції “ПравоВПОнаЖИТЛО.Час дiй”.
Третю добу тут збирають підписи під зверненням до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Активісти вимагають ухвалити подані Держфондом сприяння молодіжному будівництву та Мінрегіоном постанови, що «застрягли» на погодженні в Мінфіні, а також внести зміни до проекту бюджету на 2018 рік для фінансування на державну програму пільгового будівництва і покупки житла ВПО та учасниками АТО за законом №1954.
«Або« швидка », або відповідь Кабінету міністрів», – рішуче заявила в коментарі «Полілогу» Юлія Дрюк-Ільяшенко, керівник громадської організації Мій.Дім.ЮА, яка ініціювала протест і голодування 11 вересня.
За її словами, житлові пільги для ВПО і АТОвців відверто саботує Міністерство фінансів, не погоджуючи низку необхідних постанов, що дозволяють переселенцям отримати пільгові кредити під 7% та 50% компенсації при купівлі чи будівництві свого житла.
Як повідомляв раніше “Полілог”, 4 вересня організації ВПО прийшли під Будинок Уряду з вимогою до прем’єр-міністра взяти під особистий контроль виконання закону №1954. Однак, за словами Юлії Дрюк-Ілляшенко, на звернення учасників протесту Володимир Гройсман не відреагував.
11 вересня встановити намет під вікнами прем’єра активістці не дозволяла поліція. На допомогу прийшла нардеп-переселенка Наталія Веселова, яка оголосила намет своєю громадською приймальнею.
За словами глави Мій.Дім.ЮА, протест підтримали близько двох десятків земляків, які навіть вночі чергують біля палатки і збирають підписи, а також радниця міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Олеся Цибулько. Нардеп Веселова на своїй сторінці в facebook розмістила пост про те, що до акції приєднуються переселенці Харкова.
Також у соцмережі поширюється електронна форма збору підписів для тих, хто не може прийти під Кабмін і особисто підтримати протест.
Нагадаємо, з березня діють поправки до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», які передбачають 50% компенсації з держбюджету на будівництво чи покупку житла, а також пільгові кредити під 7% на соціальне житло для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО (Подробиці за посиланням).