Перемогти «ПриватБанк». Юрист про те, як кримчанам повернути депозити
Ганна Рассамахіна, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини розповіла про успіхи війни кримських ВПО з «Приватбанком».
Як відомо, одразу з моменту окупації Криму в березні 2014 року банк перестав видавати будь-які вклади своїм кримським клієнтам і закрив доступ до онлайн-банкінгу. Донині керівництво всіляко ігнорує кримчан, відхрещуючись від них у суді. Тисячі людей не можуть повернути накопичення, попри судові рішення на свою користь. Не допомогла кримським вкладникам і націоналізація «Привату» наприкінці 2016- го. Держбанк продовжує дискримінаційну політику попередників …
«Майно банку багаторазово заарештовано, передано в іпотеку, під заставу. Через ці обтяження технічно неможливо продати майно банку з публічних аукціонів. Державна виконавча служба не зспроможна наразі на творчі рішення для виконання судових рішень щодо кримських вкладів. Але є надія на приватних виконавців, інститут яких повинен бути сформований в 2018 році», – пояснює юрист УГСПЛ Ганна Рассамахіна.
Наприкінці 2017 року Українська Гельсінська спілка виграла судові процеси проти «Привату» по декількох справах. Стягнути з банку депозити кримчан постановили Солом’янський районний суд Києва та Апеляційний суд Київської області.
Чому звертатися до суду варто і що для цього потрібно − дивіться в нашому відео.
Дізнатися більше про кримські банківські вклади та суди з «Приватбанком» можна за посиланнями:
ДесКРИМінація. Кримські вкладники Приватбанку, три роки очікування
«Фокуси» ПриватБанку. Чи допоможе націоналізація повернути «вкрадені» депозити?